הדף מאובטח
 

פנסיה לעובדי ועד בית

 הגנן מגיע אחת לשבוע ומטפל בגינה הציבורית של הבניין? המנקה מגיעה מדי יום ומנקה את הלובי ברב הקומות ואת חדרי המדרגות? הגנן והמנקה נחשבים עובדי ועד בית לכל דבר ועניין, ולכן חובה עליכם לשלם להם פנסיה לעובדי ועד בית

כאשר הגנן והמנקה נוהגים לפקוד את הבניין באופן קבוע ומסודר, ועד הבית והדיירים נחשבים למעסיקים שלהם. החל משנת 2008 קבע המחוקק כי גם הגננים והמנקים זכאים לקרן פנסיה וכי האחריות לביצוע התשלומים הינה של דיירי הבית. משום שברוב המקרים ועד הבית הוא זה שמשלם בפועל שכר למועסקים אלו, באחריות ועד הבית להעביר את התשלומים הפנסיוניים.

חישוב פנסיה לעובדי ועד בית
שני שלישים מהסכום שיש להפריש לטובת הפנסיה של מועסקים אלו יוצאים מכיסו של המעסיק- כלומר, ועד הבית. השליש הנותר יוצא מכיסו של המועסק כאשר בפועל על המעסיק להעביר לקרן הפנסיה את הסכום המלא ולקזזו משכר המועסקים.
מחצית מהסכום שהמעסיק מפריש (שליש מהסכום הכללי) הינה לטובת חיסכון לקראת גיל פרישה ומחצית הינה לטובת חיסכון עבור כספי פיצויים. בדרך זו בעת הפיטורים ועד הבית לא צריך להתמודד עם הוצאה חד פעמית גבוהה.
למען הסר ספק, כל הסכום שהמועסק מפריש לקרן הפנסיה שלו הינו לטובת חיסכון עבור גיל פרישה.

לא רק פנסיה לעובדי ועד בית
יש לציין כי קרן פנסיה לעובדי ועד בית טומנת בחובה גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים (המכסה אותם בכל מקום באשר הוא). ועד בית שלא ישלם באופן סדיר תשלומים לקרן הפנסיה של המועסקים, עלול למצוא את עצמו בבית המשפט ויתרה מכך, הוא עלול למצוא את עצמו מפצה, בהוראת בית המשפט, את המועסקים משום שלא שילם בעבורם תשלומים פנסיוניים. בלינק הבא תוכלו לראות באיזה סכום תביעה אתם מסתכנים- מחשבון פנסיה.


האפשרות הקלה ביותר לשלם פנסיה לעובדי ועד בית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב את הסכום שעליכם לשלם.
שימו לב, לוועדי בתים יש מסלול מיוחד שבו הם יכולים לשלם בהוראת קבע ישירות מחשבון ועד הבית (ולא דרך כרטיס אשראי!). מדובר בתשלום קטן שיציל את הבניין כולו.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS