הדף מאובטח
 

פנסיה למנקה חדר מדרגות

גרים בבניין משותף ומעסיקים מנקה חדר מדרגות? חובה עליכם להפריש עבור המנקה הפרשות פנסיוניות. כל מה שרציתם לדעת על פנסיה למנקה חדר מדרגות

ממש כפי שכל בעל דירה המעסיק בביתו מנקה מחויב על-פי חוק (משנת 2008) להפריש הפרשות פנסיוניות עבור המנקה שהוא מעסיק בביתו, כך גם בניינים משותפים מחויבים לשלם פנסיה למנקה חדר מדרגות.

על ההתחלה
על-פי החוק, המועד שבו עליכם להתחיל לשלם פנסיה למנקה חדר מדרגות תלוי בקיומה /אי קיומה של פוליסת פנסיה שיש או אין לרשות המנקה.
כלומר, במקרה שבו למנקה אין פוליסת פנסיה, עליכם להתחיל להפריש הפרשות פנסיוניות עבור המנקה רק לאחר 6 חודשי עבודה (התשלום הראשון הינו על החודש השביעי לתחילת מועד העבודה), אולם במקרה שבו למנקה כבר יש קרן פנסיה, עליכם לשלם הפרשות פנסיוניות עבור המנקה כבר מהחודש הראשון לעבודה. התשלום הראשון יכול להיעשות רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשי עבודה ראשונים או בתום שנת המס, במקרה שהמועד של שנת המס מתרחש קודם.
מובן שעל המנקה להיות בעל ת.ז. כחולה וכי הזכאות עבור פנסיה למנקה חדר מדרגות תלויה גם בגיל המנקים- לנשים מעל גיל 20 ולגברים מעל גיל 21.

כולל ביטוח

יש לציין כי פוליסת הפנסיה כוללת גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים. ביטוחים אלו מבטחים את המנקה גם במקרים שבהם סיבת הפגיעה אינה מתרחשת בחדר המדרגות שלכם.
בנוסף, מחצית מהסכום שאתם המעסיקים מפקידים, מופנית לטובת חיסכון עבור כספי פיצויים, כך שלא תיאלצו להתמודד בבוא היום עם תשלומי פיצויים גבוהים.

האפשרות הקלה ביותר לשלם פנסיה למנקה חדר מדרגות היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב את הסכום שעליכם לשלם.
שימו לב, לוועדי בתים יש מסלול מיוחד שבו הם יכולים לשלם בהוראת קבע ישירות מחשבון ועד הבית (ולא דרך כרטיס אשראי!). מדובר בתשלום קטן שיציל את הבניין כולו.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS