הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לעובד משק בית

בשנת 2008 יצא לדרכו חוק פנסיה חובה לעובד משק בית.
משנה זו כל המעסיק בביתו עובד משק בית מחויב לשלם לו תשלומים פנסיוניים (לגברים מעל גיל 21 ולנשים מעל גיל 20 בעלי תעודות זהות כחולות).

מעסיקים שאינם משלמים תשלומים פנסיוניים עבור עובדי משק הבית שלהם, לא רק שעוברים על חוק פנסיה חובה לעובד משק בית, אלא גם מסתכנים בתביעות עתידיות!

חשוב להבין, קרן הפנסיה של עובד משק בית לא נועדה רק לשם צבירת כספים לגיל פרישה עבור העובד, הקרן גם מבטחת את העובד בפנסיית שארים ובפנסיית אובדן כושר עבודה.
מעסיק שלא ישלם תשלומים פנסיוניים לעובדיו למעשה, אחראי לכך שעובדיו אינם מבוטחים בפנסיות אלו, לכן במקרה של פטירה או אובדן כושר עבודה המעסיק עשוי למצוא עצמו משלם מחשבונו שלו את הפנסיות הנ"ל.
בנוסף, מחצית מהסכום שהמעסיק משלם מיועד לחיסכון עבור כספי פיצויים (הוצאה לא קטנה כאשר העובד עבד שנים על גבי שנים אצל המעסיק). חיסכון זה יימנע בעתיד מהמעסיק סיטואציה שבה עליו להתמודד עם תשלום חד פעמי גבוה שאינו מתוכנן בהוצאות הכלליות של משק ביתו.

קו ההתחלה
במקרה שהעובד מחזיק בקרן פנסיה פעילה (ממעסיקים אחרים שאצלם הוא עובד או עבד), המעסיק החדש יתחיל לשלם לו את התשלומים הפנסיוניים במקרה המוקדם מבין השניים- סיום שנת המס או תום שלושת חודשי העבודה הראשונים (ההפקדה תהיה רטרואקטיבית עבור כל שלושת החודשים).
לעומת זאת, במקרה שהעובד אינו מחזיק בקרן פנסיה פעילה, המעסיק החדש יתחיל לשלם לו את התשלומים הפנסיוניים רק לאחר שבעה חודשי עבודה (התשלום הראשון הוא עבור החודש השביעי).

סרגל חישוב
חוק פנסיה חובה לעובד משק בית קובע שגובה התשלומים הפנסיוניים עולה עם השנים.
כך, בשנת 2013 התשלומים הפנסיוניים הם 15 אחוזים משכר העובד ואילו משנת 2014 התשלומים הפנסיוניים יהיו 17.5 אחוזים משכר העובד.
בהקשר זה יש לציין כי הן על המעסיק והן על העובד לחלוק בתשלומים הפנסיוניים בצורה הבאה- המעסיק משלם שני שלישים מהתשלומים הפנסיוניים ואילו העובד שליש.
כך למשל, בשנת 2013 המעסיק משלם 10 אחוזים משכר העובד לטובת תשלומים פנסיוניים ואילו העובד משלם 5 אחוזים (הסכום הנ"ל מנוכה משכרו).

אז אל תיקחו סיכונים מיותרים, הדרך הפשוטה ביותר לשלם פנסיה חובה לעובד משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה המאפשר תשלום פנסיה בקליק. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS