הדף מאובטח
 

חוק הפרשה לפנסיה

חוק הפרשה לפנסיה עבור עובדי משק בית קיים משנת 2008.
החוק קובע כי חובתם של המעסיקים היא להפריש כספים עבור קרן הפנסיה של העובדים במשק ביתם (עוזרת בית ומטפלת).

במידה ולעובד אין קרן פנסיה פעילה ממעסיק אחר, לאחר צבירת ותק של שישה חודשי עבודה, יהיה זכאי להיות מצורף לקרן פנסיה.
אך במידה וברשות העובד יש כבר ביטוח פנסיוני, הוא יהיה זכאי להיות מבוטח מהיום הראשון בעבודה.
ביצוע ההפקדות יעשה לאחר שלושה חודשי עבודה לכל התקופה (רטרואקטיבית) או בתום שנת המס- המוקדם מביניהם.

בהתאם לחוק, הסכומים שיש להפריש לקרן הפנסיה נגזרים משכר עובדי משק הבית ומשתנים מעת לעת.
מה -1.1.2013 יופקדו 15% מהשכר, 10% על חשבון המעסיק ו-5% על חשבון העובד.
מה-1.1.2014 יופקדו 17.5% מהשכר, 12% על חשבון המעסיק ו-5.5% על חשבון העובד.
חשוב לשים לב, כי שליש מסך ההפקדות הן תמיד על חשבון העובד, ושני שלישים מסך ההפקדות הן של המעסיק (שני השלישים כוללים שליש לפיצויים ושליש לתגמולים).


חשיבותו של חוק הפרשה לפנסיה

חוק הפרשה לפנסיה נועד לא רק בכדי להגן על עובדי משק הבית ובכדי לאפשר להם לצבור כספים לקראת גיל פרישה, חוק הפרשה לפנסיה נועד גם בכדי להגן עלינו- המעסיקים.
זאת משום שקרן הפנסיה של עובדי משק הבית כוללת בתוכה גם חיסכון עבור כספי פיצויים במקרה של פיטורים, גם ביטוח אובדן כושר עבודה וגם ביטוח שארים. כלומר, במקרה שבו העובד חלילה נפצע או נהרג (גם אם הדבר לא מתרחש תחת קורת גגכם)- אתם מכוסים. העובד או שאריו לא יתבעו אתכם כיוון שהם יקבלו את הפיצויים או את הקצבאות המגיעות להם מקרן הפנסיה.
מעסיק שאינו מפריש כספים לעובדי משק הבית שלו, מסתכן בכך שביום מן הימים הוא עלול להיתבע על-ידי העובד או שאריו, ובית המשפט עשוי לפסוק שעליו לפצות את העובד או שאריו בסכומים של מאות אלפי שקלים.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה - לפנסיה בקליק לחצו כאן. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS