הדף מאובטח
 

ניהול ועד בית

 בין אם ניהול ועד הבית מתבצע בהתנדבות ובין אם הוא מתבצע תמורת פטור מתשלום ועד הבית או אפילו תמורת שכר סמלי, חובה על יו"ר ועד הבית לשים לב שהוא אינו עובר על החוק ואינו מסכן את עצמו ואת דיירי הבניין כולו- מה שרציתם לדעת על ניהול ועד בית

במרבית המקרים ניהול ועד בית מתבצע בהתנדבות. במקרים שבהם מדובר בבניינים רבי קומות ורבי דיירים, לעיתים חברי הוועד מקבלים "פטור" מתשלומי ועד הבית כמובן, בהסכמת כל הדיירים, ולעיתים הם אף זוכים למשכורת סמלית (בכל זאת, כשמדובר בבניין עם 100 משפחות המלאכה מרובה).

דברים שאסור לשכוח בעת ניהול ועד בית
למרות שלעיתים חברי הוועד מבצעים את תפקידם בהתנדבות, עדיין עם נושאים באחריות וחובה עליהם לקיים את החוקים במדינת ישראל. להלן מספר נקודות למחשבה עבור כל חבר ועד בית.
  • רואים שקוף- בבניינים מרובי דיירים, נהוג לפתוח חשבון בנק על שם ועד הבית. בכדי למנוע חשדות מצד הדיירים, מוטב לנהוג בשקיפות מלאה ולפרסם על גבי לוח המודעות (או בעת ישיבות הדיירים) את מאזן ההכנסות וההוצאות של הבניין.
  • הולכים על ביטוח- באחריות ועד הבית לדאוג לביטוח השטחים הציבוריים של הבניין. כך במקרה שפלוני אלמוני חלילה, ייפגע בשטח הציבורי של הבניין, דיירי הבניין יהיו מכוסים מבחינה ביטוחית וחברת הביטוח תהיה זו שתישא בפיצויים ולא דיירי הבניין או חברי הוועד עצמם.
  • הולכים על בטוח- ואם בביטוח עסקינן, חברי ועד המעסיקים עובדים על בסיס קבוע לשם תחזוקה שוטפת של הבניין, מחויבים לשלם לעובדים בנוסף למשכורת גם תשלומים פנסיוניים. כיום במדינת ישראל, כאשר עובד מגיע על בסיס קבוע לבצע עבודה בבית שלנו או בבניין שלנו, אנחנו נחשבים למעסיקים שלו ועלינו לקיים את כל התנאים הסוציאליים שלהם העובד זכאי כמו, ימי חופשה, דמי הבראה, תשלומים פנסיוניים ובבוא היום גם פיצויים. לרוב העובדים אשר מועסקים על-ידי ועד הבית הם פועלי ניקיון וגננים. הביטוח הפנסיוני שלהם כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים וכך במקרה של פגיעה, העובדים מכוסים. אם חברי הוועד לא יקפידו לשלם תשלומים פנסיוניים עבור העובדים, העובדים עצמם או שאריהם זכאים לתבוע קצבאות נכות או שארים מחברי הוועד אשר התרשלו בתפקידם ולמעשה, עברו על החוק וכך פגעו בזכויות הפנסיוניות של העובדים.

כבוד היושב ראש, אנחנו כאן בשבילך
כל מי שמתעסק עם ניהול ועד בית יכול לשלם בקלות תשלומים פנסיוניים לעובדיו באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. במרכז ניתן למצוא מסלול תשלום מיוחד עבור ועדי בית.
בניגוד למסלול שבו התשלום מתבצע בכרטיס אשראי, ועד בית יכול לבצע את התשלומים הפנסיוניים באמצעות תשלום בהוראת קבע מחשבון הבנק של הוועד ישירות למרכז.
בתחילת כל חודש המרכז לביטוח פנסיה חובה שולח לחברי הוועד תזכורת במייל על כך שהגיע תאריך התשלום הפנסיוני עבור העובדים שאותם הוועד מעסיק. כך לא תפספסו ולא תשכחו וודאי שלא תסכנו את עצמכם ואת כל דיירי הבניין.
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS