הדף מאובטח
 

חוק פנסיית חובה

חוק פנסיית חובה מחייב את המעסיקים להפריש תשלומים פנסיוניים לעובדיהם (גם לעובדים במשק הבית!). מהי מטרת החוק? למה על המעסיקים לקיימו גם אם עובד משק הבית מוותר על התענוג? ומהי הדרך הקלה ביותר להקפיד על קיום החוק? הכל בעמוד שלפניכם

שנת 2008 חוללה מהפכה בתחום הפנסיוני של עובדי משק הבית בישראל. בשנה זו נקבע חוק פנסיית חובה, לפיו, כל העובד במשק בית זכאי על-פי חוק, שמעסיקו יפריש לו תשלומים פנסיוניים- וליתר דיוק, המעסיק מחויב להפריש את התשלומים הללו. מעסיק שלא יקפיד על קיום חוק פנסיית חובה מסתכן בעבירה פלילית ובקנסות גבוהים.

מטרתו של חוק פנסיית חובה היא להגן על עובדי משק הבית בכמה רבדים. מובן שבראש ובראשונה החוק נועד לאפשר לעובדי משק הבית לחסוך כספים עבור הגיל שבו יפרשו וכוחם לא יאפשר להם יותר לעבוד, אבל לא רק לשם כך וזאת משום שקרן הפנסיה של עובדי משק הבית כוללת גם ביטוח שאירים (במקרה של מוות) וביטוח אובדן כושר עבודה (במקרה של מחלה קשה או תאונה).

דגל שחור

לעיתים המעסיקים נתקלים בתופעה שבה עובדי משק הבית מבקשים מהם שלא לקיים עבורם את חוק פנסיית חובה ואת חוק הביטוח הלאומי, וזאת משום שהם מעדיפים לעבוד "שחור" ללא דיווח לרשויות. יש עובדים שאף מגדילים וכותבים הצהרה למעסיקים שבה הם מתחייבים שלא לתבוע אותם בהמשך בבית המשפט בשל אי קיום חוק זה.
אלא שלהצהרה זו אין כל תוקף משפטי ובית המשפט לא יכבדה במקרה שבו עובד משק הבית יחליט בסופו של דבר לתבוע את מעסיקו.
גם אם יש לכם יחסים חמים עם עובדי משק הבית שלכם, אין לדעת מה יוליד יום. אל תיקחו סיכון ואל תפרו את חוק פנסיית חובה של עובדי משק הבית שלכם!


הדרך הקלה ביותר לקיים את חוק פנסיית חובה לעובדים במשק בית, היא דרך המרכז לביטוח פנסיה חובה שבאמצעותו תוכלו לבטח את העובד בצורה קלה, פשוטה ומהירה.
המרכז לביטוח פנסיה חובה יתזכר אתכם באמצעות מייל, כל 1 בחודש, שהגיע מועד התשלום החודשי, ואף יחשב לכם את הסכום שעליכם לשלם לעובד.
הסכום לתשלום הינו קטן והוא יכול להציל אתכם מצרה גדולה.

מאמר זה נועד בכדי להעביר אינפורמציה. למען הסר ספק, התנאים המחייבים הם אלו המופיעים בתקנון קרן הפנסיה!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS