הדף מאובטח
 

ביטוח לאומי למטפלת

אתם מברכים את היום שבו מצאתם את המטפלת הזאת (בכל זאת היא זו שנמצאת רוב שעות היום עם היקר לכם מכל). כשהיא בבית עם הילדים- אתם יכולים להיות שקטים בעבודה, היא אפילו עושה קצת מעבר להתחייבויות שלה- פה מקפלת כביסה, שם מעבירה סמרטוט, לכן אתם רוצים להיות הוגנים כלפיה ומסיבה זו הצהרתם עליה בביטוח לאומי ואתם משלמים באופן קבוע מדי חודש ביטוח לאומי למטפלת.

אלא שתשלום ביטוח לאומי למטפלת לא פוטר אתכם מכל ההתחייבויות שלכם כלפי המטפלת ולמעשה, אפשר לומר שאתם עוברים על החוק!

בשנת 2008 קבע המחוקק שכל מי שמעסיק בביתו מטפלת, חייב לשלם לה ביטוח פנסיוני.
את ההפרשות לקרן הפנסיה יש להתחיל לשלם חצי שנה לאחר שהמטפלת התחילה לעבוד בביתכם, בהנחה שגילה עולה על 20 (ואם דווקא יש לכם מטפל, אזי גילו צריך לעלות על 21).

חשוב להבין שהביטוח הפנסיוני של המטפלת, נועד לשמור עליכם- המעסיקים.
זאת משום שהביטוח הפנסיוני של המטפלת כולל בתוכו גם ביטוח אובדן כושר עבודה (מחלה או פציעה שמונעת מהמטפלת להמשיך לעבוד אצלכם. למען הסר ספק, הסיבה לאובדן כושר העבודה ממש לא חייבת להתרחש בביתכם. הביטוח מכסה את המטפלת בכל מקום, אפילו בחו"ל), פנסיית שארים (לאלמן ולילדים), ופיצויי פיטורים (אחרי שנים רבות של גידול ילדים מצטברים פיצויים גדולים, ולא תמיד פשוט לגייס את הסכומים המדוברים).

חשוב להבין, אם לא תשלמו ביטוח פנסיוני למטפלת היא תוכל לתבוע אתכם במקרה של אובדן כושר עבודה, גם אם הסיבה לאובדן הכושר לא התרחשה בביתכם (למשל, המטפלת חלתה במחלה קשה).
עוד חשוב להבין, אם לא תשלמו ביטוח פנסיוני למטפלת, שאריה יוכלו לתבוע אתכם במקרה של מוות, אף שזה לא התרחש בביתכם.
הסיבה שבשלה יוכלו לתבוע אתכם היא משום שלו הייתם מפרישים למטפלת פנסיה כחוק- הביטוח הפנסיוני היה דואג למטפלת ולשאריה במקרים הנ"ל.

אל תחשבו שלכם זה לא יקרה מפני שיש לכם יחסים מיוחדים עם המטפלת. ראשית, גם אם יש לכם מכתב שבו המטפלת מצהירה שהיא לא תבוא אליכם בטענה כלשהי- המכתב הזה לא קביל בבית משפט. שנית, במקרה של מוות, מדובר בשארים ולא במטפלת עצמה.

אז כדי שתוכלו להמשיך להיות שקטים- במקביל לתשלומי ביטוח לאומי למטפלת שלכם, התחילו לשלם (ויפה שעה אחת קודם) עבורה גם ביטוח פנסיוני.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני למטפלת, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS