הדף מאובטח
 

תשלום פנסיה ועד בית

 מעסיקים באופן קבוע בבניין המשותף גנן או מנקה? בנוסף למשכורת עליכם לשלם להם גם תשלומים פנסיוניים. מאמר חובה לכל חברי ועד בית

הגנן מגיע פעם בשבועיים ומטפח את הצמחייה בחזית הציבורית של הבניין? מנקה המדרגות מגיע בכל יום שישי ומשאיר לכם את חדר המדרגות מצוחצח? חשוב שתדעו, ברגע שמדובר בגנן ובמנקה המגיעים לבניין בדרך קבע ולא כעבודה חד פעמית מזדמנת- לפי החוק, פרט למשכורת, עליכם להעביר תשלום פנסיה ועד בית, עבור הגנן ועבור המנקה.

תנאי תשלום פנסיה ועד בית
החוק קובע כי ברגע שהמועסקים בבניין שלכם הינם בעלי אזרחות ישראלית ומעל גיל 20 (לנשים) או 21 (לגברים) עליכם לשלם עבורם תשלומי פנסיה.
במקרה שבו לרשות המועסקים יש כבר קרן פנסיה פעילה עליכם לשלם תשלום פנסיה ועד בית כבר למן החודש הראשון לעבודתם (ניתן לשלם בצורה רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשי עבודה אלא אם שנת המס מסתיימת קודם לכן, ובמקרה האחרון יש לשלם לפני תום שנת המס).
במקרה שבו למועסקים אין קרן פנסיה פעילה, תשלום הפנסיה הראשון שתשלמו יהיה החל מהחודש השביעי לתחילת מועד עבודתם.

גובה תשלום פנסיה ועד בית
תשלומי הפנסיה מחושבים בהתאם למשכורת המועסקים. בשנת 2013 התשלום הינו 15% משכר המועסקים ובשנת 2014 התשלום יהיה 17.5%.
כאשר 2/3 מהסכום משולמים על-ידי הוועד ואילו 1/3 על-ידי המועסק.
באופן מעשי, הוועד משלם את מלוא הסכום ומנכה מהשכר את חלקו של המועסק.
למען הסר ספק, האחריות על תשלום פנסיה למועסקים בבניין הינה על כתפי ועד הבית ודיירי הבניין ולא על כתפי המועסקים!


האפשרות הקלה ביותר לשלם תשלום פנסיה ועד בית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב את הסכום שעליכם לשלם.
שימו לב, לוועדי בתים יש מסלול מיוחד שבו הם יכולים לשלם בהוראת קבע ישירות מחשבון ועד הבית (ולא דרך כרטיס אשראי!). מדובר בתשלום קטן שיציל את הבניין כולו.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS