הדף מאובטח
 

פתיחת קרן פנסיה לעוזרת הבית

על המעסיקים עוזרת בית חלה החובה להפריש תשלומים פנסיוניים לקרן הפנסיה של העוזרת. מתי ואיך פותחים קרן פנסיה לעוזרת הבית? ומה עושים במקרה שלעוזרת כבר יש קרן פנסיה? כל מה שרציתם לדעת על פתיחת קרן פנסיה לעוזרת הבית

משנת 2008 החוק מחייב כל מעסיק באשר הוא להפריש תשלומים פנסיוניים לעוזרת הבית וזאת בנוסף להפרשות לביטוח לאומי החלות על המעסיק. במהלך השנים עלה אחוז ההפרשות שיש להפריש עבור קרן הפנסיה של העוזרת, וכיום (שנת 2013) הוא עומד על 15 אחוזים ממשכורתה (בשנה הבאה הוא יעמוד על 17.5 אחוזים ממשכורתה).

בעיטת פתיחה
פתיחת קרן פנסיה לעוזרת הבית תתבצע לאחר חצי שנה (שישה חודשים) שבהם העוזרת עבדה בביתכם. כלומר, התשלום הראשון שתפקידו עבורה יהיה עבור החודש השביעי לעבודתה.
אך שימו לב, במקרה שבו לעוזרת כבר יש קרן פנסיה פעילה, העוזרת זכאית שתפקידו עבורה תשלומים פנסיוניים כבר מהחודש הראשון לעבודתה. עם זאת, ההפקדה הראשונה יכולה להתבצע בחלוף שלושה חודשי עבודה או בחלוף שנת המס (המועד הראשון מבין השניים).

פתיחת קרן פנסיה לעוזרת הבית במרכז לביטוח פנסיה חובה
הדרך הפשוטה והקלה ביותר שבה מתבצעת פתיחת קרן פנסיה עבור עוזרת הבית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה.
המרכז לביטוח פנסיה חובה נפתח משום שהתעורר הצורך בגוף שמפשט את הדברים ומקל על המעסיקים. בשל התנאים הנוחים לפתיחת קרן הפנסיה לעוזרות הבית, המרכז שלנו זכה לאהדה הן מצד התמ"ת והן מצד המוסד לביטוח לאומי.
אצלנו אתם לא צריכים למלא טפסים רבים, וגם לא צריכים למלא הצהרות בריאות .
בשלושה צעדים פשוטים (כאשר אתם יושבים בבית מול המחשב) אתם פותחים בקלות ובקליק את הקרן.
שלושת הצעדים כוללים- מילוי פרטי המעסיק, מילוי פרטי העובד ומילוי פרטי התשלום.
וזהו, פתחתם קרן פנסיה לעוזרת שלכם.
יתרון נוסף עבור פתיחת קרן פנסיה לעוזרת הבית במרכז לביטוח פנסיה חובה, הוא שהמרכז שולח למייל שלכם באחד בכל חודש תזכורת שעליכם לשלם את התשלומים הפנסיוניים ואף מחשב עבורכם את הסכום שעליכם לשלם עבור העוזרת שלכם (כמובן, בהתאם לשכרה).


מטרת עמוד זה הינה למסור מידע. יש לציין כי התנאים המחייבים הם התנאים המופיעים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS