הדף מאובטח
 

פנסית חובה לעוזרת בית

פנסיה לעוזרת בית

לא פשוט למצוא היום עוזרת בית טובה. בנוסף לתשלום ביטוח לאומי, דמי הבראה וחופשה לעוזרת, התווסף לאחרונה קושי חדש להעסקת עוזרות הבית - פנסיית חובה.

החל משנת 2008 כל מעסיק מחוייב להפקיד לפנסיה עבור כל עובד, הרשימה כוללת גם עוזרות בית, מטפלות ואפילו המנקים בחדרי המדרגות.

התשלום לקרן פנסיה הוא אינו רשות או בונוס, אלא הוא חובה לפי חוק!

חשוב לדעת, כי תשלום ישירות לעובדת ולא לקרן הפנסיה לא עונה על הגדרות הצו, וחושף את המעסיק לתביעות מצידה של העובדת, אפילו אם ויתרה בכתב על זכאותה לפנסיה. גם אם העובדת אינה מבקשת מהמעסיק שיפריש לה פנסיה - עדיין המעסיק מחויב לעשות זאת. זוהי אחריותו הבלעדית!

גם אם העובדת מועסקת על ידכם יום בשבוע או אפילו פעם בחודש, אתם נחשבים כמעסיקים לכל דבר ועניין ומחוייבים בהפרשות לפנסיה.

כמה זה עולה לנו?
ההפרשות לפנסיית החובה עומדות היום על 17.5% מהשכר החודשי, ללא נסיעות.
אחוזי ההפקדה לפנסיה משתנים משנה לשנה והם מתחלקים בין העוזרת למעסיק. בשנת 2014 מחויב המעסיק להפריש עבור פנסיה 12% משכר העוזרת והעוזרת נדרשת לשלם 5.5%, בניכוי מהשכר החודשי.
מחשבון מיוחד יוכל לסייע לכם לחשב את העלות המדוייקת.

מה אומר הצו?
צו ההרחבה מחייב תשלום פנסיה לכל שכיר, גבר מעל לגיל 21 ואישה מעל גיל 20. כלומר, אם עוזרת הבית או המטפלת צעירה מגיל זה, אתם לא חייבים להפקיד לה לפנסיה.

במידה ולעובדת ישנו חסכון פנסיוני, אתם מחוייבים להפקדת כספי הפנסיה לאחר שלושה חודשים, ואילו אם לעובדת עדיין אין חסכון פנסיוני, חובתכם להפקיד את כספי הפנסיה לאחר חצי שנה מתחילת העסקתה.

זוהי זכותה של העוזרת לבחור היכן לחסוך את הכספים. במידה והעובדת לא הודיעה על בחירתה הנכם רשאים לבצע את החיסכוןעבורה בקרן פנסיה על פי בחירתכם.

איך מתבצע תהליך הרישום?
ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה" תוכלו לבצע את הרישום באמצעות 3 צעדים פשוטים: פרטי המעסיק, פרטי העובדת והסדרת אמצעי תשלום. בסיומו של התהליך תופק פוליסה בחברת "כלל".

מאחר ועובדי משק הבית עובדים על פי שכר שעתי, שכרם משתנה מחודש לחודש. המערכת של "המרכז לביטוח פנסיה חובה" מאפשרת לכל מעסיק לעדכן את שכר העובד מידי חודש בלחיצת כפתור.

חשוב לציין כי במידה ויש צורך לעדכן את השכר, יש לבצע עדכון זה עד ה 5 לכל חודש. במידה ולא חל שינוי בשכר לעומת המידע השמור אצלנו במערכת אין צורך לבצע כל עדכון והגביה תבוצע באופן אוטומטי.

הסדר עוד היום את ביטוח הפנסיה של העובדת והגן על העובדת ועל עצמך.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS