הדף מאובטח
 

פנסיה לעוזרת


העוזרת שלכם היא ממש כמו בת משפחה. אתם סומכים עליה בעיניים עצומות והסכמתם לבקשה שלה "לא להצהיר עליה בביטוח לאומי ולא לשלם לה תשלומי פנסיה לעוזרת". האם אתם עוברים על החוק?

 

כבר שנים רבות שהיא עובדת אצלכם. עוד בכלל לפני שחוקק חוק ביטוח פנסיה לעוזרת בית. אתם מקיימים איתה קשרים חמים והיא ממש כמו בת בית אצלכם- יש לה מפתחות, לפעמים היא קצת מבשלת ואפילו הזמנתם אותה לחתונה של הילד.

במשך כל השנים הללו היא ביקשה מכם לא להצהיר עליה בביטוח לאומי ומשנת 2008 כמובן שאינה מעוניינת שתפרישו בעבורה תשלומי פנסיה לעוזרת.

היא אפילו כתבה לכם הצהרה שבה היא מתחייבת שלא לבוא אליכם בכל טענה שהיא משום שלא שילמתם לה ביטוח לאומי ותשלומי פנסיה.

בשל הקשר החם ביניכם אתם מסכימים. בינינו, אתם גם חושבים שככה אתם חוסכים עוד קצת כסף...

אבל אתם עוברים על החוק! (ובכלל לא חוסכים כסף!)

אי תשלום פנסיה לעוזרת הינו עבירה על החוק!

להצהרה שהעוזרת כתבה לכם אין כל תוקף משפטי. חוק הינו חוק, גם אם העוזרת שלכם החליטה שהיא "מוותרת" על הפריבילגיה של חיסכון פנסיוני, חלה עליכם החובה להפריש בעבורה את התשלומים הללו.

חשוב להבין, פנסיה לעוזרת נועדה לשם צבירת כספים לקראת גיל הפרישה של העוזרת, לשם חיסכון לכספי פיצויים בעת הפיטורים ולשם הבטחת רווחתה הכלכלית של העוזרת במקרה של מחלה או תאונה אשר מונעים ממנה להמשיך לעבוד (ביטוח אובדן כושר עבודה) ו/או לשם הבטחת רווחתם הפנסיונית של שאריה במקרה של מוות, גם כאשר זה מתרחש מחוץ לקירות ביתכם (ביטוח שארים).

ביום מן הימים יכול לעבור ביניכם לבין העוזרת חתול שחור והיא עלולה לתבוע אתכם וכאמור, להצהרה שלה אין כל תוקף משפטי. מה גם שבמקרה של מוות חלילה, יהיו אלה אתם מול השארים שלה.

בית משפט עשוי לפסוק שכיוון שלא שילמתם תשלומי פנסיה לעוזרת שלכם, עליכם לשלם כעת לה או לשאריה את קצבאות הנכות/שארים.

אי תשלום פנסיה לעוזרת עלול לפגוע בזכויות הרצף הפנסיוני של העוזרת, משום כך עליכם להקפיד לשלם לה את התשלומים במועדם.

בדיוק מסיבה זו, המרכז לביטוח פנסיה חובה שולח מדי חודש תזכורת עבור הלקוחות שלו.

בכל חודש תקבלו מייל המזכיר לכם שהגיע מועד התשלום הפנסיוני של העוזרת והמרכז אף ישמח לחשב לכם את סכום התשלום הפנסיוני שעליכם לשלם החודש.

 

מאמר זה נכתב בכדי לספק לציבור הקוראים מידע על פנסיה לעוזרת בית. הציבור מתבקש לשים לב כי התנאים הקובעים הם התנאים אשר כתובים בתקנון קרן הפנסיה.
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS