הדף מאובטח
 

פנסיה לעוזרת בית


גם אם עוזרת הבית שלכם לא מבקשת שתשלמו לא פנסיה ואפילו מוותרת על העניין, חשוב שתדעו כי לא מדובר בפריבילגיה אלא בחוק של מדינת ישראל ואם אינכם מקיימים אותו, אתם פשוט עוברים על החוק ודינכם ייקבע בבית המשפט - כל הסיבות לשלם פנסיה לעוזרת בית

על אף הפרסום הרב של חובת תשלום פנסיה לעוזרת בית, ישנם מקרים שבהם עוזרות הבית אינן מודעות לכך שחובה על המעסיק שלהן לשלם להן מדי חודש בחודשו תשלומים לקרן הפנסיה אשר ברשותן.

יתרה מכך, במקרים שבהם עוזרות הבית כלל אינן מחזיקות בקרן פנסיה, לאחר שישה חודשי עבודה בביתו של המעסיק, מוטלת על המעסיק האחריות לדאוג לפתיחתה של קרן פנסיה לעוזרת בית.

ואם באחריות עסקינן, למרות שגם עוזרת הבית משתתפת בהפרשות לקרן הפנסיה (שליש מסכום ההפרשה), אחריות התשלום הינה על כתפיו של המעסיק. עליו להפריש את התשלומים במועדם לקרן הפנסיה ורק לאחר מכן לנכות את חלקה של העוזרת מהשכר אשר הוא משלם לה.

בישראל של 2014 ישנן עוזרות בית רבות אשר מעסיקיהן אינם משלמים בעבורן פנסיה לעוזרת בית. בין שמדובר בחוסר ידיעת החוק מצד המעסיק ובין שמדובר בחוסר ידיעת החוק מצד העוזרת- מדובר בעבירה על החוק!

עוזרת בית אשר המעסיק שלה אינו מפריש עבורה תשלומים פנסיוניים, יכולה לתבוע את המעסיק בבית משפט (אפילו אם הצהירה בעל- פה או בכתב שהיא מוותרת על כך!).

בית המשפט עשוי לחייב את המעסיק לפצות את העוזרת על הנזק שנגרם לה עקב אי הפרשת התשלומים הפנסיוניים ואף עשוי לחייבו בתשלום קצבת נכות חודשית במקרה שבו

העוזרת חלתה במחלה קשה או נפגעה בתאונה ומשום כך אינה יכולה לעבוד- הרי קרן פנסיה לעוזרת בית כוללת גם ביטוח אובדן כושר עבודה.

קרן פנסיה לעוזרת בית כוללת גם ביטוח שארים וכך במקרה שבו העוזרת חלילה הולכת לעולמה, השארים שלה יכולים לבקש מבית המשפט שיחייב את המעסיק לשלם להם את קצבת הנכות שהיו זכאים לקבל מקרן הפנסיה לו הקפיד המעסיק לשלם בפועל תשלומים פנסיוניים לעוזרת. 

 

בלי לצאת מהבית ובלי יותר מדי טלפונים וניירת, באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה, תוכלו לפתוח פנסיה לעוזרת בית דרך המחשב הביתי שלכם. בכל חודש תקבלו מהמרכז מייל המזכיר לכם שהגיע המועד לשלם את התשלום הפנסיוני עבור העוזרת והמרכז אף יחשב לכם את הסכום שעליכם לשלם לה החודש.

 

האינפורמציה המופיעה בעמוד זה נועדה למסור מידע לציבור. למען הסר ספק, התנאים הכתובים בתקנון קרן הפנסיה הם התנאים המחייבים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS