הדף מאובטח
 

פנסיה לעובדת משק בית

פנסיה לעובדת משק בית

 

היא מבשלת לכם, מנקה לכם ואפילו מטפלת בילדים שלכם. בינינו, אתם פשוט לא יודעים איך הייתם מסתדרים בלעדיה. אתם משלמים לה בזמן ואפילו מקפידים לשלם לה ביטוח לאומי, אבל אל תפספסו גם את חובת תשלומי פנסיה לעובדת משק בית. כל מה שצריך לשלם למרי פופינס

מזה שש שנים עלינו לשלם עבור עובדת משק הבית שלנו- פנסיה לעובדת משק בית.

ולא, לא מדובר בהמלצה או ברשות, מדובר בחובה שנקבעה  על-ידי המחוקק.

בזמנו המחוקק ביקש להבטיח את הזכויות הפנסיוניות של כל עובד ועובדת במשק בית, ולכן קבע כי בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי, חובה על המעסיקים לשלם גם פנסיה לעובדת משק בית אשר נוהגת לעבוד בבית המעסיק על בסיס קבוע (לא מדובר בעבודות ניקיון או בישולים מזדמנות).

כדי שתשלומי הפנסיה לא יהוו מעמסה גדולה מדי על המעסיקים, בחיתוליו של החוק, המעסיק נדרש לשלם עבור פנסיה לעובדת משק בית רק 2.5 אחוזים משכרה, אולם ככל שחלפו השנים, גדלו האחוזים וכיום בשנת 2014 יש להפריש 17.5 אחוזים משכר העובדת לטובת תשלומי הפנסיה שלה.

בנוסף להבטחת עתידה הפנסיוני של עובדת משק הבית, המחוקק גם רצה לדאוג לביטוח נכות ולביטוח שארים עבור העובדת. ביטוח פנסיה לעובדת משק בית לא כולל רק צבירת כספים עבור יציאה לגמלאות, אלא גם ביטוח נכות (הכולל גם מחלות קשות) וביטוח שארים (גם במקרים שבהם המוות התרחש מחוץ לגבולות המדינה), כך שלמעשה, כאשר אתם מקפידים לשלם עבור העובדת שלכם פנסיה לעובדת משק בית, אתם גם מבטחים את עצמכם מפני תביעות עתידיות מצד העובדת או שאריה, אשר יכולים לדרוש מכם לשלם להם את קצבת הנכות או השארים שהיו מקבלים מהביטוח הפנסיוני, אילו אכן הייתם מקיימים את החוק.

חשוב גם לדעת, כי כאשר אתם משלמים פנסיה לעובדת משק בית, אתם גם חוסכים את כספיי הפיצויים אשר תשלמו לה בבוא היום (הרי הילדים לא יישארו קטנים לנצח כמו פיטר פן). למעשה, מחצית מהתשלום הפנסיוני שאתם מפרישים מיועדת עבור חיסכון לכספיי פיצויים.

כך שמכל הבחינות לא כדאי לכם לעבור על החוק.

 

הצורה הפשוטה ביותר לשלם פנסיה לעובדת משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. בכל חודש המרכז ישלח לכם מייל אשר יזכיר לכם כי הגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העובדת שלכם (ואף יחשב עבורכם את הסכום שעליכם לשלם לעובדת!). בסופו של יום מדובר בסכומים קטנים שבכוחם למנוע מכם צרות גדולות.

 

העמוד נכתב על מנת למסור לציבור מידע בדבר פנסיה לעובדת משק בית. שימו לב כי התנאים האובליגטוריים הם אלו הכתובים בקרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS