הדף מאובטח
 

פנסיה לעובדי וועדי בתים

פנסיה לעובדי וועדי בתים הינה חובה במדינתנו (ע"ע שנת 2008). מתי וועדי הבתים צריכים להתחיל לשלם? האם גם העובדים משתתפים? ומה היתרון של המרכז לביטוח פנסיה חובה?

שנת 2008 חוללה שינוי מהותי בתנאים הסוציאליים של עובדים המועסקים על-ידי אנשים פרטיים ובכללם, וועדי בתים.

החל משנה זו חלה חובת תשלום פנסיה לעובדי וועדי בתים. החובה חלה כאשר העובדים הינם בעלי ת.ז. כחולות והינם עובדים מעל גיל 21 או עובדות מעל גיל 20.

אם לעובדים אין קרן פנסיה כאשר וועדי הבתים מתחילים להעסיקם, יהיה על וועדי הבתים להתחיל להפריש תשלומים פנסיוניים בעבור העובדים רק לאחר חצי שנה שבה העובדים מועסקים (למען הסר ספק, תחילת מועד ההפרשות הפנסיוניות מתבצע החל מהחודש השביעי).

לעומת זאת, אם לעובדים יש קרן פנסיה פעילה כאשר וועדי הבתים מתחילים להעסיקם, על וועדי הבתים להתחיל להפריש תשלומים פנסיוניים לעובדים, כבר עבור החודש הראשון שבו העובדים התחילו לעבוד וזאת, בכדי לא לפגוע חלילה ברצף הפנסיוני של העובדים. בפועל שלושת התשלומים הראשונים יכולים להתבצע בצורה רטרואקטיבית אך לא יאוחר משלושה חודשים לאחר תחילת מועד ההעסקה או אפילו לפני כן, במקרה שבו שנת המס מסתיימת קודם לכן (שימו לב, עוד מעט מסתיימת שנת 2013).

בהפרשות הפנסיוניות של פנסיה לעובדי וועדי בתים חולקים הן וועדי הבתים והן העובדים עצמם. על וועדי הבתים להוציא מכיסם שני שלישים מההפרשות ואילו על העובדים עצמם מוטל לשלם את השליש הנותר.

בעוד שכל הסכום שהעובדים מפרישים מיועד עבור צבירת חיסכון לקראת גיל הפרישה, מחצית מהסכום שוועדי הבתים מפרישים מיועדת לטובת חיסכון לקראת גיל פרישה ומחצית מיועדת עבור חיסכון לקראת תשלומי פיצויים. כך ביום שבו וועדי הבתים יחליטו לפטר את העובדים ולהחליפם באחרים, הם לא ייאלצו לגבות תשלום חד פעמי נוסף מדיירי הבניין משום שחסכו את מרבית כספי הפיצויים שעליהם לשלם.

כדאי לשלם פנסיה לעובדי וועדי בתים באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. במרכז ניתן למצוא מסלול תשלום מיוחד עבור וועדי בתים.

בניגוד למסלול שבו התשלום מתבצע בכרטיס אשראי, וועדי בתים יכולים לבצע את התשלומים הפנסיוניים באמצעות הוראת קבע מחשבון הבנק של הוועדים ישירות למרכז.

בתחילת כל חודש המרכז לביטוח פנסיה חובה שולח לחברי הוועדים תזכורת במייל על כך שהגיע תאריך התשלום הפנסיוני עבור העובדים שאותם הוועדים מעסיקים. כך לא תפספסו ולא תשכחו וודאי שלא תסכנו את עצמכם ואת כל דיירי הבניין.

 

תכלית המאמר היא רק לצורך אינפורמטיבי . התנאים המחייבים כתובים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS