הדף מאובטח
 

פנסיה למנקי חדרי מדרגות

 בדומה לחובת תשלום פנסיה לעוזרות בית, קיימת חובת תשלום פנסיה למנקי חדרי מדרגות. מי צריך לדאוג לכך? ומדוע כדאי להקפיד על התשלומים? נכנסים לחדרי המדרגות

בין אם מנקה המדרגות מגיע לבניין מדי יום ובין אם רק פעם בשבוע או אפילו פעם בחודש, כל עוד הוא מנקה את חדר המדרגות על בסיס קבוע ולא כעבודת ניקיון חד פעמית, דיירי הבניין נחשבים כמעסיקיו וחלה עליהם חובת תשלום פנסיה למנקי חדרי מדרגות, זאת בהתבסס על החוק שנקבע בשנת 2008.

כשמדובר בבניינים המכילים דיירים רבים (כמו רבי קומות), לרוב ועד הבית הוא זה שמשלם למנקי חדרי המדרגות, ולכן הוועד הוא גם הגוף שצריך להקפיד על תשלומי הפנסיה עבורם.

לעומת זאת, כשמדובר בבניינים המכילים דיירים מועטים, לעיתים אין ועד בית והתשלום עבור מנקי חדרי המדרגות מתבצע באמצעות תורנות על-ידי דיירי הבניין- במקרה כזה מוטב למנות דייר אחד שיהיה אחראי על העברת תשלומי הפנסיה של המנקה, זאת בכדי למנוע מצב שבו "אבל חשבתי שהשכן שילם".

אז למה חשוב להקפיד על תשלום פנסיה למנקי חדרי מדרגות?
כאשר כדיירים אנחנו משלמים פנסיה למנקי חדרי מדרגות, אנחנו למעשה גם משלמים עבור ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים אשר נכללים בתוך קרן הפנסיה של המנקה. כך במקרה שחס וחלילה המנקה יחלה במחלה קשה או ייפגע בתאונת דרכים- הוא ושאריו יהיו מכוסים מבחינה ביטוחית.

אם כדיירים לא תשלמו פנסיה למנקי חדרי מדרגות, כלומר, לא יהיו למנקה ביטוח אובדן כושר עבודה ושארים- במקרה של פגיעה, המנקה או שאריו יוכלו לתבוע אתכם ולדרוש מבית המשפט לחייב אתכם בתשלומי קצבאות הנכות או השארים שהיה זכאים לקבל מקרן הפנסיה.

בנוסף, מחצית הסכום שהדיירים מפרישים עבור פנסיה למנקי חדרי מדרגות מיועדת עבור חיסכון לקראת גיל פרישה ומחצית- עבור חיסכון לתשלומי פיצויים. כך ביום שבו תיפרדו מהמנקה דיירי הבניין לא ייאלצו לשלם סכומי פיצויים גבוהים.


האופציה הפשוטה ביותר לשלם פנסיה למנקי חדרי מדרגות היא בעזרת המרכז לביטוח פנסיה חובה. באמצעות המייל, תקבלו מדי חודש מהמרכז תזכורת ואף חישוב עבור גובה תשלום הפנסיה שעליכם להפקיד.
בסך הכל העניין כרוך בתשלום קטן שבכוחו להציל את הבניין מצרה גדולה.

עמוד זה נכתב לצורך אינפורמטיבי בלבד. התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה הם התנאים המחייבים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS