הדף מאובטח
 

פנסיה למנקות

 כבר קרוב לחמש שנים שיש להפריש תשלומי פנסיה למנקות. מה כוללת קרן הפנסיה של המנקות? ומדוע חובה עליכם לשלם להן פנסיה? פנסיה למנקות על הפרק

בשנת 2008 קבע המחוקק כי מעסיקים של מנקות נחשבים למעסיקים מן השורה ובנוסף לחובת תשלומי הביטוח הלאומי, חובה עליהם גם לשלם להן הפרשות פנסיוניות.
בתחילת הדרך, תשלומי פנסיה למנקות עמדו רק על 2.5 אחוזים ממשכורתן של המנקות, אולם עם השנים נוספו בכל שנה 2.5 אחוזים נוספים, וכך בשנת 2013 תשלומי פנסיה של מנקות עומדים על 15 אחוזים ממשכורתן ובשנת 2014 הם צפויים לעלות ב- 2.5 אחוזים נוספים.

ביטוח למנקה וביטוח למעסיק
קרן פנסיה למנקות בראש ובראשונה נועדה לשם צבירת כספים עבור גיל הפרישה של המנקות, אך היא כוללת בחובה גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים (גם כאשר הגורם לפגיעה אינו קשור באופן ישיר לבית המעסיק).
מעסיקים אשר יזלזלו בחוק ולא יקפידו להפריש תשלומי פנסיה למנקות, עלולים להיתבע בבית המשפט על-ידי המנקה עצמה או על-ידי שאריה. הללו יבקשו מהמעסיק לשלם מכיסו את קצבת הנכות או השארים שהיו זכאים לקבל מקרן הפנסיה.

בנוסף, המנקה גם יכולה לתבוע את המעסיק בבית משפט על פגיעה בזכויות הרצף הפנסיוני.
לשם המחשה, תוכלו להשתמש במחשבון הפנסיה. המחשבון יציג לנגד עיניכם את התשלום הפנסיוני החודשי שעליכם לשלם למנקה (בהתאם לשעות עבודתה בביתכם) ומנגד, יציג את סכום התביעה שהמנקה או שאריה יוכלו לדרוש מכם בבית המשפט. למחשבון לחצו כאן.

שימו לב, לאחרונה נושא הפנסיה הינו נושא רגיש ובתי המשפט נוהגים לפסוק לטובת העובד אשר קרן הפנסיה שלו נפגעה. עוד חשוב לדעת, כי הצהרות ומסמכים שבהם המנקות מצהירות כי הן אינן מעוניינות שמעסיקיהן יפרישו להן תשלומים פנסיוניים וכי הן לא יבואו למעסיק בכל טענה שהיא בשל אי תשלומי הפנסיה- לא יכובדו בבית המשפט!


האופציה הפשוטה ביותר לשלם פנסיה למנקות היא בעזרת המרכז לביטוח פנסיה חובה. באמצעות המייל, תקבלו מדי חודש מהמרכז תזכורת ואף חישוב עבור גובה תשלום הפנסיה שעליכם להפקיד.
בסך הכל העניין כרוך בתשלום קטן שבכוחו להצילכם מצרה גדולה.


עמוד זה נכתב לצורך אינפורמטיבי בלבד. התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה הם התנאים המחייבים!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS