הדף מאובטח
 

פנסיה חובה תמ"ת

ודאי יצא לכם לראות בפרסומות בטלוויזיה את פקחי התמ"ת אומרים לבעלי עסקים:
"הפנסיה שלה זה העסק שלך... ואם תחליט/י שזה לא העסק שלך- יהיה לך עסק עם התמ"ת...".

פנסיה חובה תמ"ת ואכיפה מוגברת

בעת הצפייה בפרסומות יתכן ששאלתם את עצמכם-מדוע משרד התמ"ת יצא למלחמה בנושא אכיפת דיני עבודה דווקא עכשיו?
ובכן, בתאריך ה- 19.6.2012 נכנס לתוקפו החוק לאכיפת דיני עבודה וכן התפרסמו תקנות חדשות.
לפי תקנות אלו ניתן להטיל קנסות כבדים על מעסיקים שלא מקיימים את דיני העבודה, ביניהם- תשלום שעות נוספות, מתן ימי חופשה וכמובן, הפרשות לקרן פנסיה.
למען הסר ספק, מדובר הן במעסיקים שהינם בעלי חברה ומעסיקים עובדים רבים והן במעסיקים שהינם אנשים פרטיים אשר מעסיקים "רק" עוזרת בית, מטפלת וכו'.

פנסיה חובה תמ"ת עבר והווה
ההבדל המשמעותי הוא שאם בעבר עובד יכול היה לתבוע את מעסיקו רק כאשר היה נגרם לעובד נזק משום שהמעסיק לא קיים את דיני העבודה, למשל, לא הפריש כספים לקרן פנסיה- הרי שכיום גם אם לא נגרם כל נזק לעובד, המעסיק עלול לקבל קנסות ואף כתב אישום.
מטרת משרד התמ"ת היא לשמור על זכויות העובדים, והמסר הוא לא לחכות שייגרם נזק לאחד העובדים אלא להקדים תרופה למכה ולמנוע את הפרת דיני העבודה.
כפי הנראה, התנהגות לא הוגנת של מעסיקים כלפי עובדיהם, היא זו שדרבנה את העברת החוק וגרמה לתמ"ת לצאת בקמפיין גדול.

פנסיה חובה גם לעובדים במשק בית
כאמור, הפרשות תשלומים לקרן הפנסיה של העובד הן אחד מדיני העבודה החלים על המעסיקים וכמובן, אחד מהדברים שנבדקים על-ידי פקחי התמ"ת ונרשמים במוקדי הגשת התלונות של הארגון.
הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדים במשק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS