הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לעוזרת

 פנסיה חובה לעוזרת

החל מ-1.1.2008 חובה על כל מעסיק לשלם פנסיה לכל עובד במשק. גם מעסיקי עובדי משק הבית, עוזרות, מנקות, מטפלות וכיוב' בשכר שעתי או יומי, מחויבים על פי צו ההרחבה שקבע שר התמ"ת להפריש פנסיה לעובדיהם, בנוסף לתשלום ביטוח לאומי.

מי זכאי לפנסית חובה?
לפנסית החובה זכאי כל עובד מגיל 21 וכל עובדת מגיל 20 לאחר חצי שנה מתחילת ההעסקה. אם לעובד קיימת קרן פנסיה פעילה ממעסיק אחר, זכאי העובד לתשלום לקופת הפנסיה החל מיומו הראשון בעבודה, לאחר 3 חודשי העסקה.

מהן ההפקדות החודשיות לקרן הפנסיה?
בשנת 2014 יופקדו לקרן הפנסיה 17.5% משכרו החודשי של העובד: 12% על חשבון המעסיק (6% תגמולי מעסיק ו-6% פיצויי פיטורין), וכן 5.5% תגמולי עובד &ndash חלקו של העובד שמופקד לקופה ע"י המעסיק ומנוכה משכרו של העובד.

איך רוכשים ביטוח פנסיוני לעובד?
אנו "המרכז לביטוח פנסיה חובה" מספקים פתרון פשוט, קל ונוח למעסיקי עובדי משק בית, ומאפשרים לאותם מעסיקים לבטח את עובדיהם בלחיצת כפתור.
ניתן לבצע רישום באופן קל ופשוט דרך "המרכז לביטוח פנסיה חובה". הרישום כולל 3 שלבים קצרים: בשלב הראשון מזינים את פרטי המעסיק, לאחר מכן את פרטי העובד/ים, ולבסוף את אמצעי התשלום.
מאחר ושכר העובדים הינו בדרך כלל שעתי, או יומי, ולעיתים משתנה מחודש לחודש, בנינו מערכת ממוחשבת שמתזכרת באופן אוטומטי את המעסיק מדי 1 לחודש בדבר התשלום שעומד להיגבות מחשבונו, וכן ניתן לעדכן את שכרו של העובד בלחיצת כפתור מדי חודש.

מה הסיכון למעסיקים שלא מסדירים פנסית חובה לעובדיהם?
מעסיק שאינו מבטח את עובדיו פועל בניגוד לחוק וחושף את עצמו לתביעות ולקנסות, ועלול לשלם סכומים גבוהים מאוד, מאות אלפי שקלים ומעבר לכך.
העובד או שאריו זכאים לתבוע את המעסיק במקרים של נכות או מוות שאירעו בתקופת עבודתו, אף אם קרו מחוץ לשעות העבודה, אפילו בחו"ל.
מעסיק שלא ביטח את עצמו ע"י צירוף העובד לתוכנית פנסיה חושף את עצמו לסיכון רב!

הסדר עוד היום את פנסית החובה לעובדיך והגן על עובדיך ועל עצמך!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS