הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לגנן

 לא משנה אם הגנן מגיע פעמיים בשבוע, פעם בשבוע או פעם בחודש. כל עוד הוא מגיע אליכם באופן קבוע, מבחינת החוק אתם נחשבים למעסיקים ועליכם לשלם בעבורו תשלומי פנסיה. מה שרציתם לדעת על פנסיה חובה לגנן

לא רק עוזרות בית ומטפלות זכאיות להפרשות פנסיוניות, גם גננים הנוהגים לפקוד את גינתכם על בסיס קבוע זכאים להפרשות הפנסיוניות.

פנסיה חובה לגנן- תחילת הדרך
על-פי החוק אשר נקבע בשנת 2008, עליכם לשלם פנסיה לכל גנן מעל גיל 21 או לכל גננת מעל גיל 20 שהינם בעלי תעודות זהות כחולות.
במקרה שבו הגננים התחילו לעבוד בגינתכם ובעת תחילת מועד העבודה כבר יש ברשותם קרן פנסיה פעילה  יהיה עליכם להתחיל להפריש תשלומים פנסיוניים בעבורם כבר מן החודש הראשון לעבודתם (התשלום יכול להיות רטרואקטיבי, אך לא יאוחר מחלוף שלושה חודשים לתחילת מועד העבודה או מתום שנת המס, אם זו מתרחשת קודם לכן).
במקרה שבו לגננים אין קרן פנסיה פעילה בעת תחילת מועד העבודה בגינתכם, יהיה עליכם להפריש תשלומים פנסיוניים בעבורם רק בחלוף חצי שנה (התשלום הראשון יהיה על החודש השביעי).

פנסיה חובה לגנן ולמעסיק
התשלומים הפנסיוניים נגזרים ישירות משכרו של הגנן.
בשנת 2013 הם מהווים 15 אחוזים ממשכורתו ובשנת 2014 הם יהוו 17.5 אחוזים ממשכורתו.
יש לשים לב כי הן המעסיק והן הגנן צריכים להשתתף בהפרשות הפנסיוניות.
חלקו של המעסיק הינו שני שלישים (10 אחוזים בשנת 2013) וחלקו של הגנן הינו שליש (5 אחוזים בשנת 2013).
כאשר בפועל המעסיק הינו האחראי לביצוע התשלומים הפנסיוניים במלואם ועליו לקזז משכר הגנן את חלקו בהפרשות הפנסיוניות.

חשוב לדעת, פנסיה חובה לגנן כוללת גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים (גם אם הסיבה לפגיעה לא התרחשה בגינה שלכם), לכן חשוב ביותר להקפיד על התשלומים הפנסיוניים.

האופציה הפשוטה ביותר לשלם פנסיה חובה לגנן היא בעזרת המרכז לביטוח פנסיה חובה. באמצעות המייל, תקבלו מדי חודש מהמרכז תזכורת ואף חישוב עבור גובה תשלום הפנסיה שעליכם להפקיד.
בסך הכל העניין כרוך בתשלום קטן שבכוחו להציל את הבניין מצרה גדולה.


עמוד זה נכתב לצורך אינפורמטיבי בלבד. התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה הם התנאים המחייבים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS