הדף מאובטח
 

על תשלום פנסיה לעוזרת בית

העלאת מס ההכנסה, העלאת המע"מ, הקיצוץ בקצבאות הילדים ואפילו העלאת מחירי הסיגריות-
הגזירות הכלכליות החדשות ששר האוצר החדש הנחית על כיסנו מעמידות אותנו בפני אתגר כלכלי.
אין מנוס מלהתחיל לקצץ בהוצאות השוטפות של משק הבית שלנו.
אחת מההוצאות השכיחות שאנו נוטים לקצץ היא ההוצאה על עוזרת הבית. במקרים מסוימים אנחנו עדיין ממשיכים להעסיק את העוזרת אבל מורידים את מספר שעות העסקתה, את תדירות הביקורים (אחת לשבועיים במקום אחת לשבוע) וגם מוותרים על ההוצאות הנלוות להעסקתה כמו תשלום פנסיה לעוזרת בית ותשלום ביטוח לאומי עבורה.

אבל, וכאן מגיע אבל גדול מאוד, מוטב שתתחילו לעשות ספונג'ה בעצמכם, כלומר, שתקצצו לחלוטין את העסקתה של עוזרת הבית, מאשר שתקצצו ותוותרו על תשלום פנסיה לעוזרת בית!
ואם אתם שואלים "למה?", אז נפקח את עיניכם- תשלום פנסיה לעוזרת בית לא מיועד רק לשם צבירת כספי פרישה עבור העוזרת.
תשלום פנסיה לעוזרת בית גם כולל עבורה ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים.
הדבר משמעותי ביותר כיוון שהביטוחים הללו מכסים את העוזרת גם כשהיא לא נמצאת בביתכם. למעשה, הם מכסים אותה 24 שעות, שבעה ימים בשבוע ובכל מקום בעולם. אה כן, וביטוח אובדן כושר העבודה אינו מכסה רק תאונות אלא גם מחלות קשות שבהן חלתה העוזרת.
חשוב שתדעו כי בשנים האחרונות מעסיקים שלא הפרישו תשלומי פנסיה עבור עובדיהם נתבעו בבית המשפט על-ידי העובדים עצמם או על-ידי שאריהם. במקרים אלו בית המשפט נוטה לבוא לקראת העובדים ואילו המעסיקים מחויבים לפצות את העובדים או שאריהם הן בפיצוי עבור אובדן הזכויות בקרן הפנסיה של העובד והן במקרים מסוימים, בקצבת הנכות או השארים שהיו זכאים לקבל לו אכן המעסיק היה מפריש תשלומים לקרן הפנסיה שלהם.

במחשבון הבא תוכלו להשוות בין הסכום שעליכם לשלם כל חודש עבור פנסיית העוזרת לבין הסכום שבית המשפט יכול לגזור עליכם אם לא תעשה כן. הקליקו- למחשבון

אז אל תיקחו סיכונים מיותרים. במקום לוותר על תשלום פנסיה לעוזרת בית, מוטב שתוותרו על העסקתה של העוזרת!

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת הפוסט היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS