הדף מאובטח
 

עוזרת לחג

התקופה לפני פסח ידועה כתקופה של ניקיונות הבית וסידורו. מעסיקים רבים נעזרים בעובדי משק בית לקראת ההכנות לחג.

מעסיקים עוזרת בית לקראת פסח? חשוב שתדעו כי היום (כבר משנת 2008) מחובתכם לבטח את עובדת משק הבית בביטוח פנסיה!
הביטוח הפנסיוני יקנה לה ביטוח מפני נכות או מוות, וכולל בחובו חסכון לגיל הפרישה.

מעסיק שאינו מבטח את עובדיו בביטוח פנסיה חובה, פועל בניגוד לחוק וחושף עצמו לתביעה כספית שעלולה להגיע לסכומים גבוהים (מאות אלפי שקלים ואך מעבר לכך), ולקבלת קנסות אכיפה של משרד התמ"ת.

שימו לב כי ביטוח לאומי, צד ג' או חבות מעבידים, אינם מספיקים! וכי חובת עריכת ביטוח פנסיה חובה לעובדים חלה בנוסף לכך. אין אפשרות לוותר על הביטוח והאחריות חלה על המעסיק, אפילו אם העובד מתנגד.
החובה בעריכת ביטוח זה חלה לגבי כל העובדים, גם כאלו המועסקים ללא תלוש שכר, ואפילו לעובדים שמגיעים לשעות ספורות בחודש.

הזכאות הינה לעובד מגיל 21 ועובדת מגיל 20, לאחר השלמת חצי שנת עבודה (או שלושה חודשים רטרואקטיבית מהיום הראשון, במידה ויש לעובד הסדר פנסיוני קודם). במידה והעובד הגיע לגיל הפרישה ומקבל קצבה פנסיונית בנוסף לקצבת ביטוח לאומי, המעסיק פטור.

החל משנת 2014 ההפרשות לקרן הפנסיה עומדות על 17.5% משכרו החודשי של העובד: 12% על חשבון המעסיק (חצי מסכום זה, 6% מהשכר בגין "תגמולי מעסיק" וחצי, 6% מהשכר, על חשבון "פיצויי פיטורין") ו-5.5% על חשבון העובד.

ניתן לצרף את העובד להסדר פנסיה חובה בצורה קלה ופשוטה ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה". כאן, ניתן לבצע רישום קצר ופשוט שאינו דורש טפסים או חתימות.

הסדירו עוד היום ביטוח פנסיה חובה לעובדי משק הבית, ותוכלו לבלות את החג בראש שקט.

חג שמח!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS