הדף מאובטח
 

עובדות משק בית

 המעסיקים עובדות משק בית מחויבים לדאוג לרווחתן הפנסיונית. כיצד מחשבים את ההפרשות הפנסיוניות של עובדות משק הבית וכיצד המרכז לביטוח פנסיה חובה עוזר לכם בכך. חישוב מושכל

גם אם טרם דאגתם לביטוח פנסיוני עבורכם (במקרה שאתם עצמאיים), החוק מחייב אתכם לדאוג לביטוח הפנסיוני של עובדות משק בית (ושל עובדי משק בית), שאתם מעסיקים בבתים הפרטיים שלכם.

שנת 2008 היתה שנה משמעותית עבור עובדות משק בית בישראל. בשנה זו הובטחה רווחתן הפנסיונית. לא עוד עבודה ללא חיסכון לקראת גיל פרישה, לא עוד עבודה ללא ביטוח שארים וללא ביטוח אובדן כושר עבודה- משנה זו גם עובדות משק בית זוכות לכיסוי ביטוחי זה ומעסיק שלא יכבד זאת, לא רק שמפר את החוק אלא גם צפוי לקנסות כבדים.
יש לציין כי כיום בתי המשפט נוטים לפסוק לטובת עובדים שמעסיקיהם לא הפרישו עבורם תשלומים פנסיוניים.

חישוב ההפרשות הפנסיוניות
ההפרשות הפנסיוניות של עובדות משק בית, מורכבות הן מתשלום המעסיק (שני שלישים מהסכום הכולל) והן מתשלום העובדות עצמן (שליש מהסכום הכולל). עם זאת החובה להפרשות הפנסיוניות חלה על המעסיק בלבד. עליו להפריש את מלוא סכום ההפרשה הפנסיונית לקרן הפנסיה של העובדת, ולקזז משכרה את חלקה.
סכום ההפרשות הפנסיוניות של עובדות משק הבית מחושב באחוזים בהתאם לשכרן. יש לעקוב אחר הפרסומים השונים, כיוון שהאחוזים שיש להפריש עבור עובדות משק הבית עולים עם השנים.
המרכז לביטוח פנסיה חובה, מעודכן באחוזים אלו ומחשב את ההפרשות הפנסיוניות הן בהתאם לשכר העובדות במשק הבית (בזכות עדכון מתמיד הנעשה על-ידי המעסיק) והן בהתאם לאחוזים המשתנים שנקבעו על-ידי המחוקק.

הדרך הפשוטה להפריש ולחשב את התשלומים הפנסיוניים עבור עובדות משק בית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז ישלח לכם תזכורת ויחשב את סכום ההפקדה בהתאם לנתונים שתקלידו. ההפרשות הפנסיוניות הן סכומי כסף קטנים שבכוחם להצילכם מצרות גדולות.

תכליתו של עמוד זה הינו למסור אינפורמציה. התנאים המחייבים הם אלו הנמצאים בתקנון הקרן!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS