הדף מאובטח
 

משיכת כספי פנסיה של עוזרת הבית

האם העוזרת צריכה להמתין עד לגיל הפרישה בכדי למשוך כספים מהחיסכון הפנסיוני? מהו הדין כשמדובר בתשלום פיצויים? ולמה ללקוחות של המרכז לביטוח פנסיה חובה יש חיים קלים בעת פיטורי העוזרת? משיכת כספי פנסיה על הפרק

התשלומים הפנסיוניים המופקדים מדי חודש בקרן הפנסיה של העוזרת שלנו, נועדו לחיסכון עבור ימים שבהם היא לא תוכל יותר לעבוד. משום כך באופן טבעי, מוטב לה להמתין עד לגיל הפרישה בכדי לקבל את הכספים שחסכנו עבורה בשנים שבהם היא היתה חלק ממעגל העבודה.

משיכת כספי פנסיה בגיל הפרישה של העוזרת, מתבצעת באמצעות קצבה חודשית. כלומר, מדי חודש העוזרת תקבל תשלום מסוים וזאת בהתאם לסכום שצברה במהלך השנים ובהתאם לאופי הקרן שלה. עם זאת במקרים שבהם העוזרת צברה סכום נמוך מסכום המינימום ( 80,000 שקלים, לפי שנת 2010) היא תוכל לקבל את מלוא הסכום במשיכה חד פעמית.
בהקשר זה יש לציין כי משיכת כספי פנסיה לפני גיל הפרישה אינה מומלצת. עוזרת שתעשה זאת- תאבד 35 אחוזים מהסכום שנצבר עבורה.

תשלום פיצויים לעוזרת
עם זאת כאשר מדברים על משיכת כספי פנסיה לטובת תשלום פיצויים, מדברים על דבר שונה לגמרי (ואין כאן איבוד של 35 אחוזים מהסכום הצבור).
הרי כאשר המעסיק מפקיד תשלומים פנסיוניים לקרן הפנסיה של העוזרת, מחצית מהפקדות המעסיק מיועדות לטובת צבירת כספי פיצויים בעת הפיטורים.
כאשר מעסיק במשק בית פרטי מסיים את העסקתה של עוזרת הבית, עליו למלא "טופס 161" ו- "טופס 161א'". בטפסים עליו למלא מספר פרטים, בין היתר, שכר עוזרת הבית, סכום התשלומים הפנסיוניים שהפקיד עבורה ועוד ועוד.
המרכז לביטוח פנסיה חובה מנחה את הלקוחות שלו בהכנת הטפסים, ובכך חוסך להם כאב ראש ולעיתים אף תשלום לרואה חשבון או לחשב שכר.
רק לאחר שהמעסיק ימלא את הטפסים הנ"ל, תוכל העוזרת לקבל את תשלום הפיצויים, סכום אשר נמצא בתוך קרן הפנסיה שלה.

הדרך הקלה ביותר לשלם (ולהפסיק לשלם) תשלומים פנסיוניים לעוזרות בית היא באמצעות PensiaHova.co.il. בכל חודש המרכז ידאג שתקבלו תזכורת בדבר ההפקדות ואף חישוב של סכום ההפקדה. סכומי ההפקדות הינם סכומים קטנים שבבוא היום יכולים להצילכם מצרות גדולות.

מטרת עמוד זה הינה למסור מידע. יש לציין כי התנאים המחייבים הם התנאים המופיעים בתקנון קרן הפנסיה!רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS