הדף מאובטח
 

מעסיק עובדי משק בית

הידעת? ביטוח פנסיוני לעובדים הינו חובה בהתאם לצו ההרחבה שקבע שר התמ"ת כבר ב2008 בנוסף לביטוח לאומי!

מדובר בביטוח שמקנה לעובדיך הגנה מפני אבדן כושר עבודה, וכולל בתוכו ביטוח למקרי נכות או חס וחלילה מוות, ובנוסף כולל חסכון פנסיוני.

איך מצטרפים?
תהליך ההצטרפות ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה" הינו קצר, פשוט ומורכב מ-3 שלבים פשוטים: פרטי המעסיק, פרטי העובד/ים ואמצעי תשלום. לרוב אין צורך בטפסים או ניירות, הכל נעשה און-ליין, מהמחשב או הנייד, או אפילו בטלפון.

מה כוללת ההפקדה?
ההפקדה נכון לשנת 2014 הינה בגובה 17.5% מהשכר החודשי של העובד (לא כולל נסיעות) בהתאם לחלוקה הבאה: 12% מעסיק (6% תגמולי מעסיק, 6% על חשבון פיצויי פיטורין), ו-5.5% בגין תגמולי עובד (זהו החלק שהמעסיק מפקיד לקופה, אבל רשאי לנכות משכרו של העובד).

מה קורה למי שלא מסדיר פנסיה חובה לעובדיו?
מעסיק שאינו מבטח את עובדיו פועל בניגוד לחוק פנסיה חובה, המקנה ביטוח פנסיוני לעובדים,
וחושף את עצמו לתביעה כספית שיכולה להגיע לסכומים גבוהים מאד (מאות אלפי שקלים ואף מעבר לכך) ולקבלת קנסות אכיפה מנהלית של משרד התמ"ת בגובה עשרות אלפי שקלים.
עובד או שאריו זכאים לתבוע את המעסיק במקרים של נכות או מוות (כתוצאה מתאונה או ממחלה), שאירעו במסגרת העבודה או מחוץ למסגרת העבודה, גם אם קרו בחו"ל. מעסיק שלא יערוך פנסיה לעובד יאלץ לפצות את העובד בעצמו!

אז מה עושים?
רוכשים עוד היום ביטוח פנסיה חובה לעובד משק הבית ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה".
 
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS