הדף מאובטח
 

למרות צו ההרחבה, ליותר ממחצית מעובדי משק הבית עדיין אין הסדר פנסיוני.

אף על צו ההרחבה בנושא פנסיית חובה מתחילת שנת 2008, ובניגוד לחוק, עדיין ל-63% מעובדי משק הבית אין הסדר פנסיוני. כך עולה ממחקר חדש של כלכלני התוכנית לכלכלה וחברה במכון ון ליר בירושלים, אשר ערך השוואה לגבי מידת הכיסוי בהסדרים הפנסיוניים.

צו ההרחבה שנכנס לתוקפו ב1.1.2008 קובע כי פרט לתשלום לביטוח לאומי, כל המעסיק עובדים מחוייב בתשלומים גם לביטוח פנסיוני. מדובר גם על עובדי משק בית (מנקה, מטפלת וכו'), אשר למרות שאינם עובדים עם "תלוש", מעסיקיהם נחשבים בעיני החוק כמעסיקים לכל דבר ועניין!

החל משנת 2014, אחוזי ההפקדה הינם 17.5% מהשכר החודשי (ללא נסיעות), ומורכבים מ-3 חלקים: 6% תגמולי מעסיק, 6% פיצויים ו-5.5% תגמולי עובד (כשליש מההפקדות הינן חלקו של העובד ומנוכות משכרו).
זכאים לביטוח פנסיוני נשים מעל גיל 20 וגברים מעל גיל 21, אשר השלימו חצי שנת עבודה אצל המעסיק (במידה ולעובד כבר יש הסדר פנסיוני קודם, החובה היא מהיום הראשון לעבודתו, לאחר 3 חודשי המתנה).

הביטוח הפנסיוני כולל בתוכו הפרשות לפנסיה ופיצויים, ומרכיב ביטוחי במקרה של אבדן כושר עבודה (נכות או מוות).
ויתור על הביטוח הפנסיוני לא אפשרי, ולמעשה, לעובד ולשאריו קיימת הזכות לתבוע את מעסיקו במקרה של אסון, אפילו אם הצהיר מראש שאינו מעוניין בביטוח הפנסיוני, ואף חתם על כך בכתב. יתרה מזאת, בתום תקופת עבודתו, יוכל העובד לתבוע את הכספים שלא שולמו עבורו במהלך כל תקופת ההעסקה, זאת מעבר לפיצויי פיטורין וכיוב'.

אי עריכת ביטוח פנסיוני לעובדים הינו עברה על החוק אשר סנקציות כלכליות כבדות בצידה. אי עמידה בהוראות צו ההרחבה חושפת אתכם בתור מעסיקים לתביעות וקנסות כבדים.

באמצעות מחשבון הסיכון תוכלו לבדוק מה הסיכון שלכם לתביעה לעומת העלות החודשית בהתאם לשכר החודשי של העובד.
המחשבון המיוחד שלנו יודע לחשב את העלות למעסיק לעומת הסיכון במקרה של תביעה. ניקח לדוגמא עובדת בת 30 שמשתכרת 500 ₪ בחודש שמעסיקה לא ערך עבורה ביטוח פנסיוני, הסיכון למעסיק במקרה של תביעה הינו 127,673 ₪ (סכום זה עלול להיות גבוה יותר בהתאם למקרה הספציפי), בעוד שאם היה מבטח את העובדת בביטוח פנסיוני העלות החודשית היתה פחותה מ100 ₪! (בתוכם חלק מכספי הפיצויים אותם היה עליו לשלם בכל מקרה עם סיום ההעסקה).

הדרך הנוחה והפשוטה לערוך ביטוח פנסיוני לעובדים, היא באמצעות "המרכז לביטוח פנסיה חובה". אצלנו ניתן לבטח את העובדים ללא צורך בניירות וטפסים מיותרים. הכל נעשה און-ליין, או טלפונית.

באמצעות המערכת הממוחשבת תקבלו תזכורת למייל בכל תחילת חודש על תשלומי הפנסיה, כך שתוכלו לעקוב אחר התשלומים, ולעדכן אותנו במקרה של שינוי בשכר העובד. מערכת זו נותנת פתרון לעובדים בשכר שעתי בתדירות משתנה ומאפשרת לעדכן את שכר העובד מדי חודש. בצורה כזו, לא תצטרכו לשלם יותר במקרה שהעובד החסיר שעות.

הסדירו עוד היום את הביטוח הפנסיוני לעובדים ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה" והגנו על עצמכם מתביעות וקנסות.
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS