הדף מאובטח
 

כשלא משלמים פנסיה למטפלת


אי תשלום פנסיה למטפלת הוא לא רק עבירה על החוק אלא גם סיכון כלכלי!

בשנת 2008 נכנס לתוקפו חוק הקובע שכל המעסיק בביתו מטפלת מחויב לשלם לה פנסיה.
לפי החוק, את התשלומים הפנסיוניים יש להתחיל להפריש עבור המטפלת בחודש השביעי לעבודתה, בהנחה שמלאו לה 20 (במקרה של מטפלים גברים- הגיל הקובע הוא 21).
התשלומים הפנסיוניים נקבעים באחוזים בהתאם לשכר המטפלת, וכמובן, גם המטפלת תורמת את חלקה בתשלומים.

פנסיה למטפלת לא כוללת רק את כספי הפנסיה שלה, למעשה, קרן הפנסיה של המטפלת כוללת גם- ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח שארים וכספי פיצויים.

הטענה- פגיעה ברצף הפנסיוני
מעסיקים רבים אינם יודעים שברגע שהם אינם משלמים פנסיה למטפלת שלהם הם למעשה, פוגעים בזכויותיה בקרן הפנסיה. זאת משום שכאשר במשך תקופה מסוימת (התנאים הקובעים הם התנאים הרשומים בקרן) אין רצף הפקדות, הזכויות של בעל הקרן נפגעות וברגע שהוא רוצה לחדש את החברות בקרן - זכויותיו נבחנות מחדש וקרן הפנסיה עשויה לקבוע סייגים לכיסוי הביטוחי בעקבות מצבו הרפואי המשתנה מעת לעת, למשל, בעקבות פציעה או מחלה קשה ואף יתכן שיהיה עליו לפתוח קרן פנסיה חדשה.
לכן מטפלת שזכויותיה נפגעו עקב היעדר הפקדות לקרן שלה, למשל, בעת חידוש ההפקדות לקרן נקבעו סייגים לכיסוי הביטוחי שלה עקב מצבה הרפואי- יכולה לתבוע את המעסיק שלא הפקיד עבורה כספים במועדם, ולבקש מבית המשפט לקבוע שהמעסיק ישלם לה מעתה מכיסו שלו את קצבת הנכות שהיתה זכאית לקבל מקרן הפנסיה, לו המעסיק לא היה עובר על החוק ואכן מפקיד לה כספי פנסיה. הרי במקרה כזה לא היו מוטלים סייגים על מצבה הרפואי.

לא לוקחים סיכון ומקפידים לשלם פנסיה למטפלת במועד!
הדרך הפשוטה ביותר לשלם פנסיה למטפלת היא באמצעות אתר פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS