הדף מאובטח
 

זכויות עובדת משק בית

זכויות עובדת משק בית לא מסתכמות רק בתשלומי ביטוח לאומי עבור העובדת. למעשה, אתם נחשבים למעסיקים לכל דבר ומבחינת החוק עליכם לדאוג לקיום זכויותיה.

זכויות עובדת משק בית- חשוב לדעת
כאמור, עליכם לשלם לעובדת ביטוח לאומי ודמי הבראה, אבל את זה כמעט כולם יודעים. מה שלא כולם יודעים הוא שכל מי שמעסיק עובדת משק בית צריך לשלם לה גם ביטוח פנסיוני, וזאת לפי לשון החוק (משנת 2008).

ביטוח פנסיוני לעובדת משק בית- מעסיק של עובדי משק בית (כאשר העובדים הם נשים מעל גיל 20 וגברים מעל גיל 21), צריך לשלם עבורם ביטוח פנסיוני מדי חודש.
נכון לשנת 2012 הסכום שיש לשלם לטובת הביטוח הפנסיוני הוא 12.5 אחוזים משכר העובדים. שימו לב, בשנת 2013 הסכום שתצטרכו לשלם יעמוד על 15 אחוזים משכר העובדים ובשנת 2014- הוא יעמוד על 17.5 אחוזים משכר העובדים.
חשוב לדעת שאם תדווחו דיווח כוזב (כלומר, תדווחו על שכר נמוך יותר מהשכר בפועל)- הכיסוי הביטוחי שתקבלו, יהיה בהתאם לדיווח שלכם.
עוד חשוב לדעת, שגם עובד משק הבית צריך להשתתף בהפרשות לביטוח הפנסיוני. עליו לשלם שליש מהסכום שיש להפריש ואילו על המעסיק לשלם את היתרה.
יש לציין שהביטוח הפנסיוני לעובדת משק הבית לא כולל רק חיסכון לגיל פרישה. הוא כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה לעובדת (וכך היא לא תוכל לתבוע אתכם. אגב, הסיבה לאובדן הכושר היא כללית ולא קשורה בהכרח ישירות לעבודה אצלכם), ביטוח שארים (וכך האלמן וילדיו לא יוכלו לתבוע אתכם. האלמן יקבל פנסיית שארים עוד יום מותו והילדים- עד להגיעם לגיל 21) ותשלומי פיצויים (כמחצית מהסכום המופרש לקרן הפנסיה מוקדש לפיצויים).

פיצויי פיטורים לעובדת משק בית- לפי החוק, במקרה שבו אתם מפטרים את העובדת, עליכם לשלם לה פיצויים כאשר היא עובדת אצלכם למעלה משנה. אגב, גם כשהעובדת עוזבת אתכם עקב מצב רפואי שהורע או עקב הריון- עדיין תצטרכו לשלם לה פיצויים. החישוב לפיצויים הוא מספר השנים (והחודשים) שבהן העובדת עבדה אצלכם כפול שכר של חודש אחד. ואם שילמתם לעובדת לפי שעות- תצטרכו להכפיל בשכר הממוצע של השנה שחלפה.
חשוב שתדעו שבמקרים שבהם הסיבה לפיטורים היא התנהגות לא הולמת של העובדת, שלא לומר פלילית (גניבה)- אינכם צריכים לשלם לה פיצויים.
כשמדובר בפיטורים של עובדת משק בית שעבדה אצלכם לאורך שנים, סכום הפיצויים הינו הוצאה לא קטנה, ומי שהקפיד לשלם לעובדת ביטוח פנסיוני, לא יצטרך להתמודד עם הוצאה לא צפויה.

תשלום ביטוח פנסיוני לעובדת משק בית, מגן על המעסיקים מפני תביעות אפשריות (שלא לומר מונע מהם לעבור על החוק).
הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדת משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.
התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS