הדף מאובטח
 

דיני עבודה פיצויים

ברוב המקרים פיטורים הם לא דבר נעים, קל וחומר פיטורים של עובדת משק בית שעבדה אצלנו במשך זמן רב.
בעת הפיטורים על המעסיקים לזכור שכמו שבתקופת העבודה היו להם התחייבויות כלפי העובדת, גם בעת הפיטורים יש להם התחייבות כלפיה.
כל מה שרציתים לדעת על דיני עבודה פיצויים בעמוד שלפניכם.

דיני עבודה פיצויים- דברים שחשוב לדעת

עניין של זמן
פיצויי פיטורים יושלמו לעובדת משק הבית, כאשר זו עבדה אצל המעסיק לפחות 12 חודשים. אם היא עבדה פחות מכך- אינכם צריכים לשלם לה כלל פיצויים.

עם זאת ישנם מקרים שבהם עובדת משק הבית זכאית לפיצויי פיטורים גם אם טרם חלפו 12 חודשים מתחילת עבודתה ועד מועד הפיטורים, למשל, במקרה שבו הפסקת העבודה נובעת מהיותה של העובדת בהריון.

מנגד, ישנם מקרים שבהם גם אם העובדת עבדה יותר מ-12 חודשים עדיין היא אינה זכאית לפיצויי פיטורים, למשל, במקרה שבו הפסקת העבודה נובעת משום שהעובדת נתפסה בשעת גניבה מהמעסיק.

דין וחשבון

כדי לחשב את פיצויי הפיטורים שיש לשלם לעובדת משק הבית, יש להכפיל את המשכורת שלה בשנות וחלקי שנות הוותק שלה.
כלומר, אם נניח העובדת הרוויחה 1,500 שקלים בחודש, והיא עבדה אצלכם במשך 14.5 שנים עליכם לשלם לה- 1,500X14.5, ובחישוב פשוט, עליכם לשלם לה- 21,750 שקלים.
אם העובדת עבדה לפי שעה ולא לפי שכר קבוע מראש, יש לחשב את המשכורת הממוצעת בשנה האחרונה שקדמה לפיטורים ולהכפילה בשנות הוותק.

הפנסיה כוללת את פיצויי הפיטורים
מדוגמת המספרים אפשר ללמוד שפיצויי פיטורים יכולים להסתכם בעשרות אלפי שקלים.
לעיתים הסיבה לפיטורים נובעת מהרצון להדק את החגורה ולחסוך בהוצאות הביתיות ודווקא אז אתם מגלים שהחיסכון הזה מלווה בהוצאה חד פעמית גבוהה מאוד. אז כיצד מתמודדים?
מעסיקים ששילמו כדין תשלומים פנסיוניים עבור עובדת משק הבית  יכולים להיות רגועים ולא צריכים להיפרד מעשרות אלפי שקלים. זאת משום ששליש מהתשלומים הפנסיוניים המופקדים בקרן הפנסיה של העובדת מיועדים לכספי הפיצויים שזו תקבל בבוא היום, כלומר, במשך השנים חסכתם כסף עבור הפיצויים.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני (הכולל כספי פיצויים) לעובדי משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. בעת פיטורים- אתם מעדכנים דרך המחשב את הסטטוס החדש. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS