הדף מאובטח
 

ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית


בישראל של 2014 כל המעסיק עובדים במשק ביתו, מחויב על-פי חוק לשלם "פנסיה לעובדי משק בית". וכן, גם המטפלת ואפילו הגנן נכנסים לקטגוריה הזאת. מתי מתחילים לשלם? ועל כתפי מי מוטלת האחריות לתשלום? עושים בדק בית

בתי אב רבים בישראל מודעים לכך שיש לשלם לעוזרת הבית ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית, אולם בתי אב רבים אינם מודעים לכך שלא רק העוזרת נחשבת כעובדת משק בית אלא גם המטפלת אשר מטפלת בילדינו באופן קבוע וגם הגנן אשר מטפח את הגינה שלנו פעם בשבועיים.

לא התדירות אלא הקביעות


כן, הבנתם נכון, כל עוד מדובר בעובד אשר פוקד את ביתנו בדרך קבע, חובה עלינו לשלם לו ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית ולצורך העניין, אין זה משנה אם הוא מנקה את הבית, את הגינה או את הילדים שלנו.

אמנם, מדובר בעובדים שאתם לא מפיקים בעבורם תלוש שכר, אבל עדיין כמעסיקיהם חלה החובה עליכם לדאוג לתנאים הסוציאליים שלהם, לרבות פנסיה לעובדי משק בית.

פנסיה לעובדי משק בית- האם הקרן הפעילה?

נקודת הזמן הראשונה שבה אתם נדרשים להתחיל לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית נגזרת מהימצאותה או אי הימצאותה של קרן פנסיה פעילה בידיו של העובד.

במקרה שבו העובד מחזיק בקרן פנסיה פעילה כבר החל מהיום הראשון לעבודתו במשק ביתכם, חובה עליכם להתחיל לשלם עבורו תשלומים פנסיוניים כבר החל מהחודש הראשון לעבודתו.

לעומת זאת, אם ביום שבו העובד התחיל לעבוד בביתכם הוא לא החזיק בקרן פנסיה פעילה, יהיה עליכם להתחיל לשלם עבורו תשלומים פנסיוניים רק החל מהחודש השביעי לעבודתו במשק ביתכם.

חשוב להדגיש, כי במקרה שבו העובד אינו פותח קרן פנסיה בחלוף חצי שנה לעבודתו, כמעסיקים חובה עליכם לפתוח בעצמכם קרן פנסיה עבור העובד שלכם. האחריות לכך מוטלת על הכתפיים שלכם!

אם לא תעשו כך, הרי שאתם עוברים על החוק וחושפים את עצמכם לתביעות מיותרות.

אז מהי הדרך הקלה ביותר לפתוח ביטוח פנסיוני לעובדי משק הבית?

פשוט נכנסים לעמוד הראשי באתר של המרכז לביטוח פנסיה חובה, ממלאים פרטים ותוך כמה דקות יש לכם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית.

המרכז לביטוח פנסיה חובה יחשב מדי חודש את סכום התשלום שעליכם להפריש לעובד שלכם ואף יתזכר אתכם שהגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העובד.האינפורמציה אשר נכתבה במאמר זה הינה לצורך העברת מידע לקהל הקוראים. למען הסר ספק, התנאים אשר רשומים בתקנון קרן הפנסיה הינם התנאים האובליגטוריים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS