הדף מאובטח
 

ביטוח פנסיוני לעובדי משק ביתמשנת 2008 חובה עלינו לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית. מה כולל הביטוח הפנסיוני והאם הוא מבטל את התשלומים עבור הביטוח הלאומי לעובדי משק בית?

עובדי משק הבית שלנו הנוהגים לפקוד את ביתנו על בסיס קבוע, זכאים (לפי החוק!) שנשלם עבורם תשלומים פנסיוניים. ולצורך העניין, אין זה משנה מהי המלאכה שבה הם עוסקים- בין שמדובר בעבודות ניקיון ובישולים ובין שמדובר בטיפול בילדים הקטנים שלנו, ואפילו בגינת הנוי הנחמדה שלנו (זאת עם דגי הזהב)- כל עוד הביקורים של העובדים הינם על בסיס קבוע ואין מדובר בביקורים מזדמנים, חובה עלינו לשלם בעבורם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית.

מבחינת החוק, אי תשלום ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית- הינה עבירה!

מעסיקים אשר לא יקפידו להפריש מדי חודש בחודשו תשלומים פנסיוניים עבור עובדיהם עלולים למצוא את עצמם בבית המשפט על ספסל הנתבעים, כאשר על ספסל התובעים יושבים עובדי משק הבית או שאריהם.

האחרונים יכולים לטעון כי משום שלא נהגתם להפריש תשלומים פנסיוניים בעבורם, פגעתם בזכויות הרצף הפנסיוני שלהם. ובנוסף, במקרה חלילה, שבו העובד נפגע או נפטר (אף שהדבר אינו התרחש במעונכם) האחרונים יטענו כי לו הייתם מפרישים בעבורם תשלומים פנסיוניים, כעת הם היו זכאים לקבל קצבת נכות או קצבת שארים ומשום שזכויותיהם בקרן הפנסיה נפגעו, היום הם דורשים לקבל את הקצבה הזו מכם.

למען הסר ספק, גם אם יש ברשותכם הצהרה שבה עובד משק הבית מצהיר כי הוא לא יתבע אתכם משום שלא שילמתם עבורו ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית- חשוב שתדעו שהצהרה זו אינה מגינה עליכם מבחינת בית המשפט. חוק זה חוק, גם אם פלוני לא מעוניין לקיימו.

בין ביטוח לאומי לבין ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית

ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית אינו מבטל את חובת התשלום עבור הביטוח הלאומי.

כאשר אתם מעסיקים בביתכם עובדים במשק בית, עליכם לשלם להם הן ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית והן את תשלומי הביטוח הלאומי.

לכן כאשר אתם מעריכים את ההוצאות הכרוכות בהעסקת עובד במשק בית, קחו בחשבון לא רק את הסכום שתשלמו לו מדי חודש אלא גם את הסכום של הביטוח הפנסיוני לעובדי משק בית וגם את הסכום של תשלומי הביטוח הלאומי.

הצורה הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. בכל חודש המרכז ישלח לכם מייל אשר יזכיר לכם כי הגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העובד שלכם (ואף יחשב עבורכם את הסכום שעליכם לשלם לעובד!). בסופו של יום מדובר בסכומים קטנים שבכוחם למנוע מכם צרות גדולות.

העמוד נכתב על מנת למסור לציבור מידע בדבר ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית. שימו לב כי התנאים האובליגטוריים הם אלו הכתובים בקרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS