הדף מאובטח
 

ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית

 על-פי החוק, ועד בית מחויב לשלם לעובדיו תשלומים פנסיוניים, אם לא יעשה כן- הוא חושף את כל דיירי הבניין לסכנת תביעות. בכדי להקל על הוועדים, המרכז לביטוח פנסיה חובה, הקים מסלול מיוחד לוועדי בתים כך לא תסכנו את כל דיירי הבניין

כל בעל מקצוע באשר הוא (למשל, גנן או מנקה) המגיע לעבוד בבניין משותף בדרך קבע, זכאי על-פי חוק (משנת 2008) לתשלומי ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית.
זאת בתנאי שבעל המקצוע הינו אזרח ישראלי- גברים מעל גיל 21 ונשים מעל גיל 20.

דיירי הבניין בסכנה
ועד בית אשר לא יקפיד על תשלומי ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית, חושף את דיירי הבניין כולו לתביעות מצד בעל המקצוע ו/או שאריו.
חשוב להבין, ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית טומן בחובו גם ביטוח שארים וביטוח אובדן כושר עבודה. אם בעל המקצוע לא זוכה להפרשות פנסיוניות הוא גם לא זוכה לביטוח שארים ולביטוח אובדן כושר עבודה ובמקרה של פגיעה או תאונה (גם אם הללו לא מתרחשות בבניין שבו בעל המקצוע עובד), דיירי הבניין עלולים למצוא את עצמם משלמים בהוראת בית המשפט קצבאות שארים או קצבאות נכות לבעל המקצוע או לשאריו.
במחשבון הבא תוכלו לראות מהו הסכום החודשי שעליכם לשלם עבור ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית, לעומת הסכום שבית המשפט יכול לקבוע שעליכם לשלם לעובד- למחשבון.

בפנסיה חובה דואגים לכם
כדי שלא תסכנו את כל דיירי הבניין, המרכז לביטוח פנסיה חובה הקים מסלול מיוחד לוועדי בתים. במסלול זה ניתן לשלם תשלומי ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית באמצעות הוראת קבע בבנק  ולא באמצעות כרטיס אשראי, אשר בדרך כלל אינו מונפק עבור ועדי בתים.


האופציה הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי ועד בית היא בעזרת המרכז לביטוח פנסיה חובה. באמצעות המייל, תקבלו מדי חודש מהמרכז תזכורת ואף חישוב עבור גובה תשלום הפנסיה שעליכם להפקיד. בסך הכל העניין כרוך בתשלום קטן שבכוחו להציל את הבניין מצרה גדולה.


עמוד זה נכתב לצורך אינפורמטיבי בלבד. התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה הם התנאים המחייבים!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS