הדף מאובטח
 

ביטוח לאומי לעוזרת

עברתם הרבה עד שמצאתם את העוזרת הזאת. היא חרוצה, אמינה, לבבית ואתם סומכים עליה בעיניים עצומות, היא אפילו נשארת לבד בבית (וגם נתתם לה מפתח!).
היא כל כך בסדר, ואתם- רוצים להיות בסדר איתה, לכן הצהרתם עליה בביטוח לאומי והתחלתם לשלם ביטוח לאומי לעוזרת.

אבל תשלום ביטוח לאומי לעוזרת הוא לא ההתחייבות היחידה שיש לכם כלפי העוזרת שלכם. לא כל המעסיקים מודעים לכך שמשנת 2008, כל מי שמעסיק בביתו עוזרת בית, בנוסף לביטוח לאומי, צריך לשלם עבורה גם ביטוח פנסיוני.

מה כולל הביטוח הפנסיוני לעוזרת?

בנוסף לחסכון הפנסיוני, הביטוח הפנסיוני לעוזרת כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח שארים ופיצויים. המשמעות היא שאם תקפידו להפריש את תשלומי הביטוח הפנסיוני עבור העוזרת תהיו מכוסים במקרה שבו העוזרת תאבד את כושר העבודה שלה (וזה יכול להיות גם עקב תאונת דרכים ולא בהכרח עקב תאונה שארעה בבית שלכם), במקרה של מוות (בעלה של העוזרת וילדיה יקבלו פנסיית שארים) ובמקרה של פיטורים (תשלומי הפיצויים יילקחו מהכסף שהפרשתם לטובת הביטוח הפנסיוני).
בקיצור, תהיו מכוסים. כבר קרו מקרים שבהם המעסיקים לא הפרישו כספים לביטוח הפנסיוני של העוזרת, ולאחר מכן קיבלו תביעות מצידה (ומצד שאריה), על אף שהיחסים ביניהם היו חמים.

ביטוח פנסיוני לעוזרת- שלושה כללי זהב
הגיל והתרגיל- חובה על פי חוק לשלם פנסיה לנשים מגיל 20 , ולגברים- מגיל 21.
עניין של זמן- יש להתחיל להפריש את תשלומי הפנסיה לעוזרת מהחודש השביעי לעבודתה.
תורת המספרים- בשנת 2012 יש להפקיד 12.5 אחוזים מהשכר שמרוויחה העוזרת לטובת הביטוח הפנסיוני (בשנתיים הקרובות הסכום יעלה בשני אחוזים וחצי-כל שנה).
כאשר שני שלישים מהסכום משולמים על ידי המעסיק, ושליש משולם על ידי העוזרת עצמה.

אז כדי שלא תעברו על החוק וכדי שתהיה מכוסים על כל צרה שלא תבוא- במקביל לתשלומי ביטוח לאומי לעוזרת שלכם, התחילו לשלם עוד היום ביטוח פנסיוני עבורה.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעוזרת, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה. מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS