פנסיה למנקה בית משותף

מי אחראי לשלם פנסיה למנקה בית משותף? ומה קורה כשמוותרים על התענוג (ספוילר- אל תיקחו סיכונים). בדק בית


החל משנת 2008 חלה חובה על המעסיקים מנקה במשק ביתם לשלם עבורה בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי, גם תשלומים פנסיוניים. התשלומים הפנסיוניים נגזרים ישירות משכר המנקה. אחוזי ההפרשה עומדים בשנת 2014 על 17.5% משכר העובד.
שימו לב, כל החוקים התקפים על העסקת מנקה בבית פרטי חלים גם על העסקת מנקה בבניין משותף. כלומר, חוקי פנסיה למנקה בית משותף זהים לחוקי פנסיה למנקה בית פרטי.

לוקחים אחריות
הכתובת שאחראית לשלם פנסיה למנקה בית משותף היא אותה הכתובת שמשלמת למנקה. על פי רוב יהיה זה ועד הבית. עם זאת, ישנם בניינים הנוהגים לשלם בתורנות למנקה (לרוב מדובר בבתים קטנים בלי דיירים רבים). יש לציין כי באחריות דיירי הבניין לדאוג לתשלום פנסיה למנקה.

לא מסכנים את הבית המשותף
דיירים המוותרים על תשלומי פנסיה למנקה בית משותף לא רק שעוברים על החוק, אלא גם מסתכנים בתביעות מצד המנקה ו/או השארים. זאת כיוון שהביטוח של פנסיה למנקה בית משותף כולל הן ביטוח שארים והן ביטוח אובדן כושר עבודה (גם במקרים שבהם הגורם לפגיעה אינו קשור לבית שבו מתבצעת עבודת הניקיון).
כיום בתי המשפט נוטים לבוא לקראת העובדים שנפגעו כתוצאה מאי תשלום פנסיה עבורם, וכך דיירי בניין משותף עלולים למצוא את עצמם מוציאים כספים רבים כתשלומי פיצויים, שלא לומר קצבאות נכות ו/או שארים, רק כיוון שלא הקפידו להפריש תשלומים פנסיוניים עבור המנקה.


האפשרות הקלה ביותר לשלם פנסיה למנקה בית משותף היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב את הסכום שעליכם לשלם.
שימו לב, לוועדי בתים יש מסלול מיוחד שבו הם יכולים לשלם בהוראת קבע ישירות מחשבון ועד הבית (ולא דרך כרטיס אשראי!). מדובר בתשלום קטן שיציל את הבניין כולו.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS